با سلام در این مقاله قصد داریم به توضیحات کامل کتاب Standards for Building Types  بپردازیم. این کتاب اولین کتاب مرجع زبان اصلی ساختمان است که می تواند راهنمایی برای طراحی های معماری و انتخاب مواد و مصالح باشد. با ما همراه باشید تا بیشتر با کتاب Standards for Building Types آشنا شویم:

کتاب Standards for Building Types در مورد چیست؟

این کتاب یک رفرنس اولیه برای معرفی انواع ساختمان ها و مواد و مصالح مربوط به آن است. در این کتاب به شرح و بررسی اجزای یک ساختمان پرداخته شده است. چهارمین ویرایش آن هم اکنون در دسترس است و با خواندن آن کتاب مطالب مفید راجع به معیار ها و استاندارد های ضروری ساختمان، تجزیه و تحلیل ساختمان و برنامه ریزی برای طراحی اولیه ساختمان خواهید آموخت.

کتاب Standards for Building Types پیرامون انواع ساختمان ها نظیر ساختمان های آتش نشانی، ساختمان های فرودگاه ها، ساختمان های هتل ها و … صحبت می کند.

 کتاب Standards for Building Types

کتاب Standards for Building Types برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای افرادی که علاقه وافری به شناخت اجزای ساختمان ها دارند و همچنین دانشجویان رشته های مرتبط با ساختمان اعم از عمران، معماری، نقشه برداری و… مناسب می باشد. در این کتاب joseph de chiara و michael crosbie بر روی مسائل مهمی چون: حفظ و نگهداری ساختمان، استفاده بهینه از انرژی ها و مقررات زیست محیطی تمرکز کرده اند. اگر شما بخواهید یک ساختمان را از لحاظ استفاده بهینه از انرژی مورد تجزیه و تحلیل قرار بدهید این کتاب با ذکر نکات خوبی که پیرامون انواع ساختمان ها نوشته است می تواند کمک بسیار بزرگی به شما کند.

کدام کتاب ها هم موضوع با کتاب Standards for Building Types هستند ؟ 

اگر بخواهیم کتاب های هم موضوع با این کتاب را ذکر کنیم می توانیم به کتاب های زیر اشاره کنیم:

۱- Building Construction

هم اکنون ویرایش دهم این کتاب در دسترس است و می توان گفت راجع به اصول اولیه و پایه ای ساختمان بحث می کند. این یک کتاب فوق العاده برای دانشجویان رشته های مرتبط با ساختمان است. لحن کتاب بسیار ساده و گیرا است و از پاراگراف های کوتاه در آن استفاده شده است.

۲- concrete structure

این کتاب در مورد سازه های بتنی و نحوه دیزاین سازه و طراحی آن است. این کتاب به آن دسته از دانشجویان و افرادی کمک می کند که می خواهند از طریق خواندن کتاب آموزش های اولیه پیرامون انواع سازه های بتنی را بدانند.

 کتاب Standards for Building Types

نقاط ضعف و قوت کتاب Standards for Building Types چه چیزهایی است؟

کتاب Standards for Building Types نقاط قوت خوبی دارد. از نقاط قوت این کتاب می توان به بررسی کامل و جامع همه ساختمان ها توسط کتاب و تمرکز اصلی بر روی جزئیات طراحی آن، اشاره کرد.

از دیگر  نقاط قوت کتاب Standards for Building Types می توان به داشتن توضیحات کامل و بروز پیرامون انواع ساختمان ها نظیر: ساختمان هتل ها، ساختمان آتش نشانی و … اشاره کرد. توضیحاتی که در این کتاب ذکر شده است همه حالت های طراحی یک ساختمان را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است و از چندین بعد بررسی کرده است.  از نظر مصرف انرژی و از نظر حفظ و نگهداری و امنیت. هر کتابی می تواند دارای ضعف ها و نقاط قوت باشد. اما خوشبختانه کتاب Standards for Building Types به دلیل این که ویرایش چهارم است نقاط ضعف خاصی نداشته است و می توان گفت وقتی که صرف خواندن کتاب می شود مفید است.اما دقت داشته باشید این کتاب صرفا برای دانشجویان و افراد علاقه مند مناسب است و در سطح Basic می باشد. بنابراین اگر شما فردی فوق حرفه ای هستید می توانید با توجه به فهرست کتاب قسمت های مورد علاقه خود را مطالعه نمایید.

 کتاب Standards for Building Types
خیلی متشکرم که در مقاله کتاب Standards for Building Types همراه با ما بودید چنانچه در مورد این مقاله ابهامی دارید می توانید از طریق راه های ارتباطی با ما در میان بگذارید.همچنین اگر تاکنون توانسته اید این کتاب را مطالعه کنید می توانید تجربیات خود را برای سایر علاقه مندان، از طریق راه های ارتباطی سایت به اشتراک بگذارید.

[خرید کتابStandards for Building Types]

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *