کتاب نظریه‌های مشاوره و روان‌درمانی یکی از بهترین‌ و‌ معروف‌ترین کتاب‌های روان‌درمانی است. بسیاری از مردم می‌توانند با خواندن این کتاب رفتار و گفتار خود را تصحیح کرده و می‌توانند در جامعه با آگاهی از مطالب این کتاب زندگی نمایند و شناخت بیشتری درباره‌ی مردم و اخلاق و رفتار آن‌ها پیدا کنند این کتاب مطالب بسیار خواندنی و آموزنده دارد که بسیاری از مردم می توانند از این مطالب درس خوبی بگیرند. کتاب مشاوره و روان‌درمانی مزایای بسیاری دارد  که مردم می توانند با خواندن این کتاب از مزایای آن بهره مند شوند.

کتاب پیش رو یکی‌دیگر از کتاب های هم موضوع با کتاب نظریه‌های مشاوره و روان‌درمانی می باشد و همچنین در این کتاب تلاش کرده‌اند که در مورد رشته ی روان‌درمانی و مشاوره توضیحات لازم را در این کتاب جمع آوری کنند تا کسانی که به این رشته علاقه‌مند هستند با خواندن این کتاب در مورد این رشته اطلاعات لازم را کسب کنند که البته درس مشاوره و روان‌درمانی در کنکور یکی از درس های مهم است که دارای ضریب ۳ می باشد.

کتاب نظریه‌های شخصیت یکی‌دیگر از کتاب‌های هم موضوع با کتاب نظریه‌های مشاوره و روان‌درمانی است که در این کتاب به شناخت شخصیت افراد اشاره شده است که افراد با مطالعه این کتاب می توانند در مورد شخصیت مردم اطلاعاتی کسب کنند و همچنین این کتاب یکی از بهترین کتاب های روانشناسی شخصیت می باشد.

کتاب نظریه های مشاوره و روان درمانی

توضیحات کتاب نظریه‌های مشاوره و روان‌درمانی

کتاب نظریه‌های مشاوره و روان‌درمانی کتابی است که مولف آن عبدالله شفيع‌ آبادی و غلامرضا ناصری می باشد و این کتاب برای بسیاری از مردم مفید و آموزنده است. همچنین ناشر این کتاب مرکز نشر دانشگاهی می باشد. بعضی از افراد که در زندگی خود دچار مشکل شده‌اند می توانند برای حل مشکلات خود و اصلاح رفتار و اخلاق خود از شیوه و راه‌های مشاوره و روان‌درمانی استفاده کنند.

افرادی که این کتاب را می‌خوانند می‌توانند اطلاعاتی که با خواندن این کتاب به دست آورده‌اند را در اختیار دیگران قرار دهند و این افراد هم بتوانند از مطالب این کتاب بهره‌مندشوند و با شیوه‌های مشاوره و روان‌درمانی نیز آشنا شوند.روان‌کاوی شیوه و روش های بسیاری در درمان دارد برای مثال؛ مشاوره، راهنمایی، پیشگیری روانشناسی، روانشناسی اجتماع‌نگر به جای روان‌کاوی سنتی مورد استفاده قرار می گیرد.
کتاب نظریه های مشاوره و روان درمانی

مزایای کتاب نظریه های مشاوره و روان درمانی

کتاب نظریه‌های مشاوره و روان‌درمانی مزایای زیادی دارد که بعضی از مردم با این کتاب آشنایی ندارند و از مطالب مهم و آموزشی این کتاب بی‌بهره مانده‌اند و البته کسانی که این کتاب را خریداری کرده‌اند و مطالعه نموده اند و از مطالب پر مفهوم این کتاب بهره برده اند

همچنین این افراد می توانند اطرافیان خود را از شیوه و راه‌های مشاوره و روان‌درمانی آگاه سازند تا بلکه این افراد بتوانند از راه‌های مشاوره در زندگی خود استفاده کنند و مشکلات خود را حل نمایند و در بسیاری از موارد دیگر از آن استفاده کنند و از ایجاد مشکلات دیگر جلوگیری نمایند. درمان روان‌کاوی می‌تواند اختلال‌های اضطرابی، افسردگی، مصرف مواد مخدر، انحراف جنسی، کنترل درد و پرتنش را درمان کند.

کتاب نظریه های مشاوره و روان درمانی

نقاط ضعف و قوت کتاب نظریه‌های مشاوره و روان‌درمانی

فنون و روش های روان‌کاوی اگر در موقعیت های عالی استفاده شود می‌تواند برای جمعیت بسیاری که از نظر فرهنگی متفاوت هستند مناسب باشد. بسیاری از افراد در دوران کودکی تجربه های زیادی داشته‌اند و همچنین در دوران رشد بحران های بسیاری را گذرانده‌اند.

درمانگران می توانند به درمان جویان خود کمک کنند تا در شرایط محیطی بسیار عالی زندگی کنند و شرایط آنان را مورد بررسی قرار دهند و اتفاق‌های مثبت و منفی و تاثیر این رویداد ها را در زندگی آنان بررسی کنند. این کتاب به درمانگران کمک می‌کند که چگونه بتوانند مطالب این کتاب را به درمان جویان انتقال دهند و بتوانند در زندگی این افراد تاثیر مثبت بگذارند.

درمان روان‌کاوی هزینه‌ی بالایی دارد و برای افراد سطح متوسط این قیمت بسیار بالا می‌باشد و همچنین بسیاری از درمان جویان انتظار دارند که افراد متخصص در این کار آن‌ها را راهنمایی کنند و البته اگر درمان روان‌کاوی همراه با راهنمایی و مشاوره نباشد و آنان در این درمان تاثیری نبینند هیچگاه این درمان را ادامه نمی دهند و همچنین این موضوع باعث می‌شود که بسیاری از مردم طرفدار این نوع درمان نباشند. درمان روان‌کاوی برای افراد کم درآمد هزینه‌ی بالایی دارد در حالی که بعضی از متخصصان روان‌کاوی این درمان را به طور رایگان برای این افراد انجام می دهند.

کتاب نظریه های مشاوره و روان درمانی

[خرید کتاب نظریه‌های مشاوره و روان‌درمانی]

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *